Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calculare salariu in invatamant -"legea lui 50 la suta"
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calculare salariu in invatamant -"legea lui 50 la suta"

Am castigat in instanta procesul ,avem sentinta definiiva si irevocabila ce contine si punctul de vedere al Curtii Constitutionale,am luat si salariul marit in decembrie 2009 si ianuarie 2010 dar acum ni se spune ca nu se stie cum ni va calcula salariul pe luna ianuarie 2010...Oare nu conteaza decizia din instanta?????
interesant !!! =D>
ne puteti detalia ?
care decizie a curti constitutionale ?

sentinta judecatoreasca pe care ati obtinut-o conteaza, ea este definitiva si executorie de drept !
pai...tribunalul a cerut un punct de vedere al curtii constitutionale asupra ordonantelor de urgenta ale guvernului care au amanat punerea in aplicare a legii,... si Curtea a raspuns ca nu i constitutional....iar tribunalul dupa ce a primit punctul de vedere al Curtii Constitutionale(se face referire inclusiv la ordonanta 41 din 2009) ne a dat castig de cauza solicitandu se recalcularea salariilor conform legii 221 ....plus plata restantelor pe 1 an de zile(octombrie 2008-octombrie 2009)cand am castigat procesul....nu stiu unde as putea posta pe site sentinta completa
problema e ca desi am luat 2 luni salariul calculat cu 33 la suta mai mare...in ianuarie spun ca nu stiu cum sa calculeze salariul.....in legea unica a salarizarii se spune ca trebuie sa avem salariul din decembrie....
acum se face probabil referire la faptul ca nu au aparut normele de aplicare a legii 330/2009 !
puteti posta si aici insa fara nume!