Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare voucher de vacanță Am lucrat la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare voucher de vacanță Am lucrat la o instituție de stat ...

Acordare voucher de vacanță
Am lucrat la o instituție de stat de unde ulterior am fost transferată în interes de serviciu. Care instituție ar trebui sa-mi acorde voucherele de vacanța (instituția de la care am fos transferata sau cea la care lucrez in prezent)?
Ambele, dar proportional cu perioada prestata.
În cazul în care instituția din care am plecat refuza sa acorde voucherele unde pot reclama
Puteti sesiza Inspectia Muncii sau ANFP daca sunteti functionar public.
Cornel Vasile, Consilier juridic