avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare voucher de vacanță Am lucrat la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare voucher de vacanță Am lucrat la o instituție de stat ...

Acordare voucher de vacanță
Am lucrat la o instituție de stat de unde ulterior am fost transferată în interes de serviciu. Care instituție ar trebui sa-mi acorde voucherele de vacanța (instituția de la care am fos transferata sau cea la care lucrez in prezent)?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:33, 15 Noiembrie 2023
Ambele, dar proportional cu perioada prestata.
În cazul în care instituția din care am plecat refuza sa acorde voucherele unde pot reclama
Puteti sesiza Inspectia Muncii sau ANFP daca sunteti functionar public.
Ultima modificare: Miercuri, 15 Noiembrie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! la o instituție publică un salariat este angajat ... leirbag1972 leirbag1972 Bună ziua! La o instituție publică un salariat este angajat cu data de 15.03.2023. În luna aprilie 2023 se acordă voucherele de vacanță pentru anul ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare a voucherelor de vacanta CORNELIA.G CORNELIA.G Referitor la acordarea voucherelor de vacanta, am urmatoarea speta: Un salariat cu contract pe perioada determinata (1 an), care cumuleaza pensia cu ... (vezi toată discuția)
Vouchere vacanta buiavasi buiavasi as dori sa ma lamuriti si pe mine daca voucherele se acorda proportional cu timpul lucrat iar pt salariatii pensionati sau plecati trebuie sa le retinem ... (vezi toată discuția)