Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Pot construi un acoperis peste o rulota ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Pot construi un acoperis peste o rulota aflata in ...

Buna ziua. Pot construi un acoperis peste o rulota aflata in gradina mea de la tara?? Acoperisul ar fi cu o suprafata de 30 mp. din tabla, pe picioare din stalpi de lemn ?
Fara nici un fel de fundatie, direct pe iarba? Oare trebuie autorizatie de constructie, cum spune vecinul? Multumesc.
In ce scop folositi rulota ? Poate fi necesa sa aveti utilitati trase la rulota, caz in care aveti nevoie de proiect si autorizatie de ctie. de la primarie.
Nu va trebuie autorizatie.
Avem o casuta intabulata langa rulota. Dar da,are si rulota lumina asa cum au rulotele
Multumesc!