Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, sunt într-o situație extrem de dificila ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, sunt într-o situație extrem de dificila și am ...

Bună ziua, sunt într-o situație extrem de dificila și am nevoie de ajutorul dvs..Sunt în proces de 3 ani cu autoritățile din Pitești pe motivul ca am căzut cu mașina intr un canal, Avocatul meu nu a solicitat dobânda legala și inflația și nici nu vrea sa o solicite. Dacă cineva poate sa ma ajute cu un model de solicitare către judcator în care sa solicit eu dobânda legala și inflația Va mulțumesc anticipat!
Nu vrea avocatul sa o solicite pentru ca nu mai poate legal sa o faca si nici dvs.

Daca nu ati solicitat in actiunea initiala, modificarea/completarea actiunii poate fi facuta pana cel mai tarziu la prima zi de infatisare.

Cum spuneti ca procesul deja dureaza de 3 ani, o astfel de cerere va fi respinsa ca tardiv formulata. Veti avea insa creanta actualizata de catre executor daca ajungeti acolo. Insa dobanda legala nu mai puteti solicita acum.