Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Daca urmeaza sa avem un agajat part-time in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Daca urmeaza sa avem un agajat part-time in functia ...

Buna ziua!
Daca urmeaza sa avem un agajat part-time in functia de responsabil tehnic cu executia, trebuie sa mentionez si programul de lucru? Intreb, pentru ca el va fi prezent doar la receptii intermediare, sedinte de lucru, etc..... Pot sa scriu doar program inegal? Multumesc! Astept cu interes raspunsul dumneavoastra.
Art. 105 C.mun.
(1) Contractul individual de muncă cu timp parţial cuprinde, în afara elementelor prevăzute la art. 17 alin. (2), următoarele:
a) durata muncii şi repartizarea programului de lucru;