Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara!Eu sunt proprietara garsonierei in care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara!Eu sunt proprietara garsonierei in care locuieste mama ...

Buna seara!Eu sunt propietara garsonierei in care locuieste mama mea,ea avand drept de habitat pana la sfarsitul vietii ei..Ea locuieste pe perioada iernii la mine,la casa,in alta localitate decat a ei
unde ma incalzesc cu cocs si lemne.Vreau sa va intreb daca cardurile de energie pot fi folosite la adresa mea ptr.achizitionarea de lemne, ea la.garsoniera avand sursa de incalzire pe curent,mai exact calorifer electric si nelocuimd pe perioada iernii acolo ni are facturi mari de platit la curent,maxim 30 de lei/luna.Multumesc!
Este imposibil ce vreți dumneavoastră.

Cardul de energie are cod de bare, și poate face plăți doar la adresa de pe buletin a beneficiarului, care trebuie să corespundă cu adresa de domiciliu trecută pe card.
Deci, obligatoriu trebuie să corespundă adresa, să fie aceeași si pe card, și pe buletin.

N-are nici o relevanță cine este proprietarul imobilului, sau pe numele cui e contractul de gaz, sau de curent.
Dapix, utilizator