Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sunt absolvent de drept cu diploma si ma pot ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sunt absolvent de drept cu diploma si ma pot reprezenta singur ...

Sunt absolvent de drept cu diploma si ma pot reprezenta singur in instanta. Pot solicita si se pot acorda cheltuieli de judecata deoarece toata documentatia juridica a fost intocmita si redactata de mine timp de 5 ani,inclusiv reprezentarea in instanta??Solicit parerea unui avocat
MULTUMESC!
Nu.puteti solicita cheltuieli de judecata asa cum nici noi ca av nu putem solicita cheltuieli în cazul în care suntem parte într un proces și ne , reprezentam"singuri .Dovada cheltuielilor se face cu factura fiscala chitanță ,virament bancar și presupune tocmai acoperirea unei sume care a fost scoasa de la chimir și platita.Nu uitați de proverbul din filmele cu av americani, ,,cel care se reprezinta singur are angajat un av slab"..Faptul ca sunteți absolvent de drept nu prea e relevant dacă nu lucrați în domeniu asa cum și av care lucrează în anumite ramuri de drept și au experienta 0 în alte ramuri de drept se feresc sa facă experiente pe clienți.,nepreluand cauze în care nu sunt specializați. Oricum succes.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc!