avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara! Pot să devin asistentul social al mamei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara! Pot să devin asistentul social al mamei mele? Mama ...

Bună seara!
Pot să devin asistentul social al mamei mele?
Mama are 75 de ani,iar eu am 53.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:15, 23 Noiembrie 2023
Asistentul personal poate fi chiar una din rudele persoanei cu handicap sau poate fi un asistent personal profesionist.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca sorinmold sorinmold mama mea are aproape 80 de ani si necesita supravegere si intretinere.pentru acest lucru in curand voi fi nevoit sa renunt la servici.intrebarea este:cum pot ... (vezi toată discuția)
Buna ziua - insotitor copil cu adhd si retard mintal lauramaria1 lauramaria1 Copil de 10 ani diagnosticat cu Adhd, retard mintal mediu este in clasa a2 a nu are insotitor. Intrebarea mea este daca mama lui poate sa isi faca actele ... (vezi toată discuția)
Asistenta sociala adult LucianRO LucianRO Deci,sora mea,are 19 ani,a absolvit liceu+bacalaureat si este la facultate Am o matusa.in varsta de 75 ani,cu grave deficiente de vedere(un ochi este ... (vezi toată discuția)