Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua O persoană cu pensie de invaliditate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua O persoană cu pensie de invaliditate gradul 3 , și ...

Bună ziua
O persoană cu pensie de invaliditate gradul 3 , și cu drept de muncă de 4 ore, angajatorul plătește integral contribuția către stat ( ca și un angajat cu 8 ore),sau pentru persoanele cu pensie de invaliditate se plătește doar pentru cele 4 ore?
Mulțumesc.
Aceasta categorie este exceptata de prevederile supataxarii, angajatorul plateste contribuțiile sociale proporțional cu veniturile realizate de salariat.
magiccom, utilizator
Mulțumesc