Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... este legal sa interzici activitățile sexuale într ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

este legal sa interzici activitățile sexuale într un cămin ...

este legal sa interzici activitățile sexuale într un cămin studențesc?

în noul regulament se interzice strict, chiar daca nu deranjează ceilalți locatari. se precizează că se vor aplica "consecințe grave"

nu încalcă drepturile unui chiriaș?

Nu cred ca formularea din regulament este in sensul mentionat de dvs. Cu siguranta exista completari, in sensul de spatii publice, care deranjeaza etc.

Daca aveti formularea exacta reveniti cu detalii.
ANUNŢ PRIVIND ACTIVITĂȚILE SEXUALE ÎN CĂMIN
Începând cu data de 20.11.2023, orice formă de activitate sexuală în
căminul P3 este STRICT interzisă. S-a adus spre atenția administratiei
faptul în acest cămin se desfăşoară multiple activităţi sexuale care
deranjează bunăstarea studenților. Orice suspiciune sau orice dovadă a
încălcării acestei reguli trebuie să fie raportată imediat către administraţie şi
va avea consecințe grave, fără niciun fel de ezitare, potrivit Art. 52.1 al
Regulamentului privind organizarea şi funcţionarea căminului. Este
timpul să înţelegeți că acest loc este destinat studenţiei, nu libertinajului!
Suntem un cămin studențesc respectabil, nu un bordel. Luaţi acest anunţ
ca un avertisment serios şi comportați-vă corespunzător.
E o problema cu doveditul, ca nu poți sa dai afara pe cineva pt ca l-a pârât un coleg..

Pe forum e permis un singur cont de utilizator.
sunt o persoana diferita care a dat pe net de discutia asta :))
Hartia aia nu e stampilata, semnata, deci nu e asumata de administrație, pare o gluma între studenți.