Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Control inopinat al politiei economice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Control inopinat al politiei economice

La un control inopinat politia economică are voie să între după tejghea să verifice banii încasați în ziua respectivă,pt.a verifica dacă corespunde suma din raportul X cu suma din sertar.Ce nu au drept legal să facă și ce au drept legal să facă cei doi inspectori ai politiei economice la un contro?
De câte ori pe an se pot face așa control la un magazin mixt?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Da, are dreptul.