avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbarea Codului CAEN și Înființarea unui Nou PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbarea Codului CAEN și Înființarea unui Nou PFA

Bună ziua!
În prezent, dețin un PFA pe care îl folosesc pentru a colabora cu un singur partener. Partenerul dorește să schimbe domeniul de activitate, ceea ce implică necesitatea unui alt cod CAEN.
Întrebarea mea este:

Este legal să radiez PFA-ul existent și să încep o altă activitate cu același partener, dar sub un PFA nou cu un cod CAEN complet diferit?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:27, 28 Noiembrie 2023
Puteti schimba codul CAEN al PFA-ului existent.

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor privind persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale şi întreprinderile familiale
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adaugarea unui al doilea cod caen pfa gbdora gbdora va rog sa imi spuneti cat ma costa adaugarea unui al doilea cod caen ,ca si pfa. multumesc (vezi toată discuția)
Pot avea angajati,si cati,incalitate de pfa attila26 attila26 detin un pfa neplatitor tva cod CAEN 4334 si 4339 caruia i-am suspendat activitatea pe 3 ani(sunt inca in perioada de suspendare) si doresc sa incep activitate ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social pfa Adrian19671612 Adrian19671612 Buna ziua! As dori sa stiu ce implică schimbarea unui sediu social pentru PFA. V a multumesc anticipat. Cu stimă, Adrian Radoi. (vezi toată discuția)