Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbarea Codului CAEN și Înființarea unui Nou PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbarea Codului CAEN și Înființarea unui Nou PFA

Bună ziua!
În prezent, dețin un PFA pe care îl folosesc pentru a colabora cu un singur partener. Partenerul dorește să schimbe domeniul de activitate, ceea ce implică necesitatea unui alt cod CAEN.
Întrebarea mea este:

Este legal să radiez PFA-ul existent și să încep o altă activitate cu același partener, dar sub un PFA nou cu un cod CAEN complet diferit?
Puteti schimba codul CAEN al PFA-ului existent.

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor privind persoanele fizice autorizate, întreprinderile individuale şi întreprinderile familiale
[ link extern ]