Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dacă sunt așa-zis investitor inițial pe o bucată ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dacă sunt așa-zis investitor inițial pe o bucată de conductă ...

Dacă sunt așa-zis investitor inițial pe o bucată de conductă de gaze și vecinii se racordează fără acordul meu, dar cu autorizație emisă de Distrigaz, cum procedez să recuperez prejudiciul?
Faceti o sesizare ca nu v-au cerut acordul. La Distrigaz.
Mulțumesc, e primul lucru pe care l-am făcut azi. Al doilea - la ANRE, pentru că se pare că nu mai sunt obligați cei de la Distrigaz să ceară declarația. Al treilea ar trebui, probabil, la Avocatul Poporului, că legea favorizează infracțiunea, prin faptul că nu mai pot bloca racordarea.
La ANRE puteti face dupa ce va da raspunsul Distrigaz, asa cere ANRE, sa dovediti ca ati sesizat distribuitorul.