Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masina moștenită de defunct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masina moștenită de defunct

S-a dezbătut o succesiune de pe defunct pe defunct. Asta a inclus și o mașină. Cum se face transcrierea mașinii pe alt defunct pana la finalizarea succesiunii ca masina sa revină moștenitorilor în viață?
Flori7912, utilizator
transcrierea se face doar pentru persoane in viata sau active (juridice). Incheiati dezbaterile succesorale si apoi transcrieti.
adriandimitriu, utilizator
Și rămâne pe rol la aceeași primarie? Moștenitor defunct are domiciliul pe alta localitate, alt județ.

adriandimitriu a scris:

transcrierea se face doar pentru persoane in viata sau active (juridice). Incheiati dezbaterile succesorale si apoi transcrieti.

Flori7912, utilizator