Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract cu atribuții de asociat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract cu atribuții de asociat

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca exista vreun contract care sa aibe atributii asemanatoare cu cele ale unui asociat.
Am fost nevoita sa renunt la calitatea de asociat deoarece am accesat un proiect start-up, iar pentru ca mai detin o societate am fi fost depunctati din start. Problema este ca a trebuit sa cedez aportul meu administratorului. Vreau sa stiu daca exista vreo cale legala de a recupera contributia mea...eventual printr-un contract.
Va multumesc!
george-neagu, moderator
trebuia sa-i cedati contributia dvs contra cost. partile sociale se evalueaza si se cumpara. puteti face felurite contracte, dar totul este sa fiti de acord impreuna si e bine sa cereti si sfaturi juridice/ contabile asupra obiectului contractului
adriandimitriu, utilizator