Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, Va rog sa- mi spuneti in ce conditii se ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, Va rog sa- mi spuneti in ce conditii se face schimbarea ...

Buna seara,
Va rog sa- mi spuneti in ce conditii se face schimbarea destinatiei uscatoriei de la parterul unui bloc. Un proprietar care are o firma vrea sa inchirieze uscatoria iar comitetul executiv a hotarat sa schimbe destinatia uscatoriei. In situatia in care uscatoria ii va fi inchiriata acelei persoane se poate schimba destinatia fara acordul proprietarilor?
@robert1958 de obicei cei care se fac stăpâni pe spațiile comune nu vor să plătească nimic!
Dar da, aveți dreptate în răspunsul dumneavoastră, e stipulat în lege că se pot închiria acele spații.