Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Taxa auto. Bună ziua, Va rog sa ma sprijiniți cu o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Taxa auto. Bună ziua, Va rog sa ma sprijiniți cu o soluție în următoarea ...

Bună ziua,
Va rog sa ma sprijiniți cu o soluție în următoarea problema:
Am o mașină autoutilitara, fabricata in anii' 80 și as sa fie scoasa de la plata impozitului de la primărie. Doresc acest lucru deoarece nu o mai folosesc pe drumurile publice. O folosesc exclusiv pentru lucrări în agricultura, în zootehnie. Nu vreau sa o scot din circulație de la politia rutiere în ideea ca pe viitor o voi vinde.
Primaria nu mi-a acceptat cererea.
Vreau sa știu dacă sunt șanse sa obțin scutirea de la plata impozitului pentru aceasta autoutilitara.
Va mulțumesc anticipat,
Cu stima,
Coviti Angela.
Nicio sansa. Platiti impozit pe proprietate, nu ca circulați cu ea sau nu.