Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proces inapoiere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proces inapoiere minor

Sunt o mama disperata. In urma procesului unde am fost acuzata de rapire de minori, de la Curtea de Apel Bucuresti, s-a hotarat prin sentinta definitiva inapoierea minorului la domiciliul de baza din Italia. Pe fondul instantelor din Italia am pe rol un proces de rapire de minori deschis de catre tatal copilului. Vreau sa aflu daca inapoiez copilul in Italia,acel proces din Italia se suspenda sau se deruleaza in continuare? Va mai informez ca am plecat cu copilul din centrul de protectie unde eram internata de autoritatile italiene, in urma violentelor tatalui. Doresc sa mai stiu cum pot sa-mi vad copilul atata timp cand nici unul nu are incredintat copilul? Va multumesc.
Buna seara!
Deschideti un proces pentru incredintare minor. Faptul ca tatal era violent si ati stat la un centru pentru protectie sunt un atu pentru dv.