avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cale de atac
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cale de atac

intr-un proces cu o societate comerciala am urmat calea de atac a recursului. Acesta mi-a fost respins de catre instantza, Tribunal, ca nefondat. Decizia fiind irevocabila. Ce cale de atac mai pot urma?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:28, 31 Ianuarie 2010
vrem mai multe detali despre proces
Nu cred ca mai are sens sa va consumati energia.
Doar daca aveti anumite motive se mai poate discuta.
Ce motive ati dori sa invocati daca ati deschide un proces?
In functie de motive veti stii daca aveti vreo sansa sau nu.

avocat Claudiu Lascoschi
daca firma este in lichidare, calitate sa recupereze unele creante o are lichidatorul si nu executorul..( nu fac insolventa??)
Nu vad ce legatura are insolventa in acest caz.
Cred ca ati incurcat topicul.
Vrea o cale extraordinara de atac se pare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere irevocabila respingere cerere reexaminare amenda judiciara Georgescul Georgeasca Georgescul Georgeasca silicit opinie concreta, viabila si motivata in drept : [b]incheierea irevocabila de respingere a reexaminarii amenzii judiciare este supusa contestatiei in ... (vezi toată discuția)
Faliment suspendat leopold2010 leopold2010 buna ziua, sunt intr-o situatie cel putin ciudata, respectiv: s-a deschis o procedura de insolventa, a fost acceptata, recursul a fost respins si inainte de se ... (vezi toată discuția)
Recurs (proces verbal amenda rutiera) FeliciaVincze FeliciaVincze Buna ziua, Am primit amenda rutiera, am contestat procesul-verbal, am pierdut pe fond si am facut apel, se pare ca mi s-a respins si apelul. Acum as vrea ... (vezi toată discuția)