avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.an primit decizia privind acordarea pensiei ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.an primit decizia privind acordarea pensiei de invalididate ...

Buna ziua.am primit decizia privind acordarea pensiei de invalididate cod pensie N23
Cuantumul pensiei 107 lei
Total puncte 1.48665
Punctaj mediu anual 0,05990
Aferent indicelui de corectie. 0,01742
Intrebarea mea este daca atat e tot ce voi primi?? Doar 107lei??
Ultima modificare: Marți, 12 Decembrie 2023
MariBora, utilizator
Cel mai recent răspuns: MariBora , utilizator 22:42, 12 Decembrie 2023
Da, pensie doar atât veți primi, iar diferența până la 1125 va fi ajutor social de la stat.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept ... alexser24 alexser24 Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept de munca/patru ore. Am depus dosarul la casa de pensii Bucuresti. Voi lua 1125 ron(caz boala) ... (vezi toată discuția)
Decizie pensie n23 LUIZADRAGU LUIZADRAGU Am primit decizia de pensionare in data de 05.2014. In decizie spune acordarea pensiei de invaliditate (cod pensie N23). Am citit pensia de asigurari sociale ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate ... Tina 123 Tina 123 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate grad 2 cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 74 de lei,și ... (vezi toată discuția)