Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Am o problema in legatura cu procesul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Am o problema in legatura cu procesul deschis impotriva ...

Buna seara! Am o problema in legatura cu procesul deschis impotriva tatalui meu, in care este vorba de pensia de intretinere. Dupa tot procesul "mi s-a dat dreptate" si a trebuit sa continue sa-mi trimita pensie alimentara doar ca acesta nu a trimis sumele ce trebuiau, asa ca am fost la un executor judecatoresc pentru a putea primi ceea ce mi se cuvine, instanta de judecata "a dat din nou dreptate" acesta urmand sa fie obligat sa execute ceea ce s-a stipulat in sentința, doar ca acesta a facut contestatie pe temeiul ca executarea nu este fondata si ca el nu mai are contract de munca in UK, cerandu-mi sa-i platesc eu totodata toate cheltuielile sale de judecata, acum intrebarea mea este, ce pot face, fiindca credeți-mă, sunt un student la taxa care nu are bani sa treaca nici macar strada, mulțumesc!
Dacă nu mai lucrează și nu mai are venituri nu ți va mai plăti nimic.
Trebuia sa fi student la fără taxa sau sa ți iei loc de munca sa nu depinzi de nimeni
Tin sa mentionez ca nu depind de cei 300 de lei, nesemnificativi fata de toate cheluielile lunare de fel, imi vreau doar drepturile ce mi se cuvin, si daca se poate, data viitoare invatati sa raspundeti intr-un mod asertiv si nerautacios.

cosmin2005 a scris:

Dacă nu mai lucrează și nu mai are venituri nu ți va mai plăti nimic.
Trebuia sa fi student la fără taxa sau sa ți iei loc de munca sa nu depinzi de nimeni

Am uitat sa mentionez ca nu a adus nicio dovada ca acesta nu mai figureaza ca si angajat.

uzzi2k a scris:

Buna seara! Am o problema in legatura cu procesul deschis impotriva tatalui meu, in care este vorba de pensia de intretinere. Dupa tot procesul "mi s-a dat dreptate" si a trebuit sa continue sa-mi trimita pensie alimentara doar ca acesta nu a trimis sumele ce trebuiau, asa ca am fost la un executor judecatoresc pentru a putea primi ceea ce mi se cuvine, instanta de judecata "a dat din nou dreptate" acesta urmand sa fie obligat sa execute ceea ce s-a stipulat in sentința, doar ca acesta a facut contestatie pe temeiul ca executarea nu este fondata si ca el nu mai are contract de munca in UK, cerandu-mi sa-i platesc eu totodata toate cheltuielile sale de judecata, acum intrebarea mea este, ce pot face, fiindca credeți-mă, sunt un student la taxa care nu are bani sa treaca nici macar strada, mulțumesc!

A câștigat contestatia?
Nu, urmatorul proces este undeva la mijlocul lunii ianuarie.

gi-jane2 a scris:

A câștigat contestatia?