avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Litigii de munca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Litigii de munca

Buna ziua,

Am aflat de la colegii de munca ca sunt implicata intr-un proces in calitate de parat. Am cautat la tribunal si am gasit asta:
Şedinţe
Nu există informaţii.
Căi atac
Nu există informaţii.
Citare prin publicitate
Nu există informaţii.
Sectie: SECŢIA I CIVILĂ
Materie: Litigii de muncă
Obiect: acţiune în răspundere patrimonială
Stadiu procesual: Fond

Va rog sa-mi spuneti ce pot face in continuare. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 12:43, 14 Decembrie 2023
Unde are sediul angajatorul dvs.?
O sa vi se comunice cererea de chemare în judecata însoțită de documentele anexate.Dupa comunicare mergeți la un av pt a vs redacta întâmpinarea sau chiar pt reprezentare în proces dacă este vorba de o suma mai mare..
O sa vi se comunice cererea de chemare în judecata însoțită de documentele anexate.Dupa comunicare mergeți la un av pt a vs redacta întâmpinarea sau chiar pt reprezentare în proces dacă este vorba de o suma mai mare..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce inseamna “document: Încheiere finală (dezinvestire)”? ... AlexBu AlexBu Tip solutie: Admite cererea (Ce inseamna exact)? “Document: Încheiere finală (dezinvestire)” (Ce inseamna exact)? Stadiu procesual: Fond (Ce ... (vezi toată discuția)
Bună seara. va rog mult ma puteti ajuta cu urmatoarele. În ... Adevar1 Adevar1 Bună seara. Va rog mult ma puteti ajuta cu urmatoarele. În urmă cu ceva timp, eu și fiica mea (în vârstă de 8 ani la momentul accidentului) am fost ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla daca paratul nu este notificat prin scrisoare recomandata? Tymudy Tymudy Unei rude i s-a retrocedat o proprietate, care ar fi trebuit sa mi se retrocedeze mie. Acum, aceasta ruda traieste in strainatate, iar comunicarea prin email ... (vezi toată discuția)