avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 366 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedura. Tribunalul își declina competenta in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedura. Tribunalul își declina competenta in favoarea unei ...

Procedura. Tribunalul își declina competenta in favoarea unei judecătorii. Tribunalul trimite dosarul la judecătoria respectiva sau reclamantul face altă cerere de chemare în judecată?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 08:11, 15 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dosarul este trimis de către Tribunal la judecatorua respectiva.O sa fiți citat..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire privindcompetentanta instantei - speta etta etta Am o problema si nu stiu exact cum sa procedez. Am formulat cerere de chemare in judecata impotriva unui debitor in data de 12.02.2008 in temeiul art.51 ... (vezi toată discuția)
Declinare copetenta caramele caramele Am introdus la judecat o cerere de ordonanta presedintiala.Instanta si-a declinat copetenta in favoarea Tribunalui.Sentinta este irevocabila Ce urmeaza? ... (vezi toată discuția)
Suspendare - conflict negativ de competenta bogdan77m bogdan77m Buna ziua! Pot eu in calitate de parat (intimat) sa solicit suspendarea cauzei pe motivul ca 2 instante ( o judecatorie si un tribunal contencios) hotarasc ca ... (vezi toată discuția)