Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am un dosar schimbare prenume la Primarul general al ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am un dosar schimbare prenume la Primarul general al Capitalei ...

Am un dosar schimbare prenume la Primarul general al Capitalei de 6 luni de zile, nu mai stiu cum sa procedez, am trimis petitii peste petitii la primarie, la cabinetul primarului, viceprimarului, corpul de control al primariei, nimeni nu vrea sa imi dea nici o informatie de ce nu se semneaza de sase luni de zile?? dac m-ati putea ajuta cu o sugestie?
Primarul general al municipiului Bucureşti, se pronunţă prin emiterea dispoziţiei de admitere sau de respingere a cererii de schimbare a numelui, în termen de 30 de zile de la primirea cererii însoţită de toate documentele necesare acestei proceduri, după ce în prealabil, acestea au fost analizate de către Serviciul Public de Evidenţă a Persoanelor Bucureşti.

De semenea, va puteti adresa instantei de judecata, în condițiile Legii contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.
Ati reusit sa primiti vreun raspuns? Eu sunt in aceeasi situatie de mai mult de un an.