avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In carnetul de munca am data de nastere gresita. In ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In carnetul de munca am data de nastere gresita. In locul datei ...

In carnetul de munca am data de nastere gresita.
In locul datei de nastere mi s-a trecut data de eliberare a certificatului de nastere. Intreprinderea care mi-a facut carnetul de munca nu mai exista. cum pot sa corectez gresala? Casa de pensii nu mi-a dat nici un raspuns.
Ultima modificare: Duminică, 17 Decembrie 2023
iuliu pop, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:42, 17 Decembrie 2023
Si cu ce va deranjeaza ? In prezent, rectificarea nu o mai poate face nimeni .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Erori in carnetul de munca - probleme la dosarul de pensionare. khrissa khrissa Buna ziua! Trebuie sa depun Dosarul de pensie si intampin ceva greutati: 1) pe a doua pagina (data si locul nasterii) este scris gresit judetul; la ... (vezi toată discuția)
Modificare carte de munca florences florences In anul 2007,mi-a expirat BI in urma analizei documentelor prezentate la poilitie s-a constat ca numele inscris in certificatul de nastere continea 2 litere ... (vezi toată discuția)
Buna , am o întrebare dacă ofiterul starii civile mi-a gresit ... danielborzos1727 danielborzos1727 Buna , am o întrebare dacă ofiterul stari civile mi a gresit al doilea prenume la fetita in loc sa scrie Alessia a pus ALLESIA , trebuie facuta rectificarea ... (vezi toată discuția)