avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am firmă LLC în Wyoming (disregarded entity)
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am firmă LLC în Wyoming (disregarded entity)

Buna,

Am firmă LLC ÎN Wyoming (disregarded entity) , am declarat taxele in SUA pe 2021, 2022 am plătit 0% . Contul e american, venitul e in SUA.

Firma e in domeniul IT, ofer servicii de consultanță, în Romania doar îmi fac transfer pe contul personal de revolut pentru cheltuieli de zi cu zi .

Se declara ceva la ANAF?

Ultima modificare: Luni, 18 Decembrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CosminBanescu000 , utilizator 22:14, 27 Aprilie 2024
BUNĂ!
Am și eu ca aceeași problemă!
Se declara ceva la ANAF?
Si ce taxe se plătesc dacă este cazul!

wizz0rd a scris:

Buna,

Am firmă LLC ÎN Wyoming (disregarded entity) , am declarat taxele in SUA pe 2021, 2022 am plătit 0% . Contul e american, venitul e in SUA.

Firma e in domeniul IT, ofer servicii de consultanță, în Romania doar îmi fac transfer pe contul personal de revolut pentru cheltuieli de zi cu zi .

Se declara ceva la ANAF?



A trebuit sa declari pana la urma banii incasati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Llc din sua, ce impozite se platesc in romania? kkk12 kkk12 Buna! Ma lamureste cineva care chiar se pricepe?! Pt un LLC din SUA, ce impozite se platesc in Romania? (vezi toată discuția)
Taxe firma sua Edwin_Larsen Edwin_Larsen Ce taxe datoreaza statului roman o firma de software inregistrata in SUA care este operata din Romania de un rezident roman? Firma va fi inregistrata in SUA ... (vezi toată discuția)
Dividende firma llc sua mariem mariem Dividende firma LLC SUA Buna seara, Am infiintat un LLC in Delaware USA, eu avand domiciliul fiscal in Romania. LLC-ul nu plateste taxe în SUA fiind ... (vezi toată discuția)