Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am firmă LLC în Wyoming (disregarded entity)
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am firmă LLC în Wyoming (disregarded entity)

Buna,

Am firmă LLC ÎN Wyoming (disregarded entity) , am declarat taxele in SUA pe 2021, 2022 am plătit 0% . Contul e american, venitul e in SUA.

Firma e in domeniul IT, ofer servicii de consultanță, în Romania doar îmi fac transfer pe contul personal de revolut pentru cheltuieli de zi cu zi .

Se declara ceva la ANAF?

george-neagu, moderator
BUNĂ!
Am și eu ca aceeași problemă!
Se declara ceva la ANAF?
Si ce taxe se plătesc dacă este cazul!

wizz0rd a scris:

Buna,

Am firmă LLC ÎN Wyoming (disregarded entity) , am declarat taxele in SUA pe 2021, 2022 am plătit 0% . Contul e american, venitul e in SUA.

Firma e in domeniul IT, ofer servicii de consultanță, în Romania doar îmi fac transfer pe contul personal de revolut pentru cheltuieli de zi cu zi .

Se declara ceva la ANAF?

A trebuit sa declari pana la urma banii incasati?