Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, sunt născută in 1962 cu 27 ani vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, sunt născută in 1962 cu 27 ani vechime în muncă, ...

Bună ziua, sunt născută in 1962 luna Septembrie, cu 27 ani vechime în muncă, am crescut 4 copii
Când pot ieşi la pensie conform noii legi a pensiilor ?
Mulțumesc
speedy2012, utilizator
Nu va puteti pensiona cu reducerea varstei standard de pensionare pentru ca ati nascut si crescut copiii , deoarece nu indepliniti cealalta conditie , adica nu ati realizat stagiul complet de cotizare . Acesta , pentru femeile nascute in sept 1962 , este de 32 ani si 10 luni . Insa , va puteti pensiona la limita de varsta la 62 ani si 4 luni , in ian 2025 .