Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara,daca nu s-a facut succesiunea pe partea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara,daca nu s-a facut succesiunea pe partea Mamei care ...

Buna seara,daca nu sa facut succesiunea pe partea Mamei care a decedat acum doi ani jumatate,Tata ar putea sa- mi faca contract de vanzare cumparare pe partea lui.
Nu, trebuie de dezbatuta intai succesiunea.
Ce poate sa va faca acum, ar fi sa va lase prin testament tot ce are.
Da,dar eu mai am trei frati care nu vor sa faca succesiunea.Eu sunt convinsa ca ei ar ataca testamentul. Sau as putea sa-l iau in intretinere.
nu.
dezbateti succesiunea dupa mama in instanta si apoi semnati cu tata un contract de intretinere, Asta daca mai apucati.
e bine sa va lase pana una , alata testament, ca daca moare maine, va ramane ceva mai mult decat fratilor