Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Usi scara blocului incuiate cu cheia
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Usi scara blocului incuiate cu cheia

Buna ziua,

Ma confrunt cu o situatie de cand a fost reabilitat blocul, mai exact unii locatari au cheie de la usa balconului de pe scara blocului,altii nu. Presedintele de bloc refuza sa imi furnizeze cheie.
Nelamuririle mele sunt: este legal sa fie incuiate usile, ce se intampla in caz de incendiu in bloc sau pe scara ?
Mentionez ca la etajul 1, un proprietar ce are cheie foloseste balconul de la etajul sau pe post de uscatorie de haine.
Pot face o reclamatie undeva la adresa presedintelui de bloc ?
Nu pot nici aerisi etajul.
Clara olivia, utilizator
de regula, cheile sunt contra cost, dar costul este insignifiant. puteti contacta departamnentul asociatii de proprietari din cadrul primariei