avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Usi scara blocului incuiate cu cheia
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Usi scara blocului incuiate cu cheia

Buna ziua,

Ma confrunt cu o situatie de cand a fost reabilitat blocul, mai exact unii locatari au cheie de la usa balconului de pe scara blocului,altii nu. Presedintele de bloc refuza sa imi furnizeze cheie.
Nelamuririle mele sunt: este legal sa fie incuiate usile, ce se intampla in caz de incendiu in bloc sau pe scara ?
Mentionez ca la etajul 1, un proprietar ce are cheie foloseste balconul de la etajul sau pe post de uscatorie de haine.
Pot face o reclamatie undeva la adresa presedintelui de bloc ?
Nu pot nici aerisi etajul.
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Decembrie 2023
Clara olivia, utilizator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 18:53, 24 Decembrie 2023
de regula, cheile sunt contra cost, dar costul este insignifiant. puteti contacta departamnentul asociatii de proprietari din cadrul primariei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zidire geam uscatorie... Andreeas07 Andreeas07 buna ziua, am cumparat recent un apartament...langa acest apartament este o uscatorie...geamul de la uscatorie are vedere in balconul meu...eu vreau sa zidesc ... (vezi toată discuția)
Blocare cale evacuare superioara Ullises Ullises Unde ma adresez pentru rezolvarea situației? Locuiesc la etajul 7 al unui bloc de locuințe cu 8 etaje. Vecinul de la etajul 8 a blocat pur si simplu cu o ... (vezi toată discuția)
Iesirea din spatele blocului blocata de presedintele asoc. de locatari skleps skleps Presedintele de care vb eu pur si simplu inchide iesirea din spatele blocului seara(22:00) si o deschide dimineata(06:00),o si pazeste ca nu cumva sa iasa ... (vezi toată discuția)