Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Formularul D700 depus cu intarziere....micro profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Formularul D700 depus cu intarziere....micro profit

Am facut cea mai nasoala prostie din viata mea......Am depus formularul D700 pt trecere de la impozit pe micro la impozit pe profit in data de 01.04.2023, deci cu o zi dupa expirarea termenului legal de depunere. Tinand cont de acest lucru, oare mai pot reveni la impozit pe micro vreodata, sau pot invoca vreo exceptie pt depunerea cu o zi intarziere si totusi sa mai pot aplica sistemul micro? ma intereseaza persoane care au patit-o si au rezolvat cumva situatia
george-neagu, moderator
Vedeti daca va este de ajutor
[ link extern ]