Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua.. Am moștenit de la părinți o casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua.. Am moștenit de la părinți o casa batraneasca(construita ...

Bună ziua.. Am moștenit de la ppariti o casa batraneasca(construita în 1920) împreună cu fratele meu și 1000m extravilan. Vreau sa știu cât este taxa pt vânzare cumpărare. Vreau partea mea sa vând fiului meu.
Va duceti și va interesați la un notar, conteaza cât valorează cf grilei.
Depinde unde e casa batraneasca în Primăverii,la Pătârlagele,în Poiana Brașov etc.Discutati cu un notar public din zona respectiva, taxele variază în funcție de valoarea imobilelor din grila notariala(teren liber,categorie folosinta,vechime construcție etc).
Bună ziua. Casa se situează în Com Draganesti Jud. Prahova.
Doamna, va prezentați cu actele la un notar.
Pt extravilan e si o procedura speciala.