Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara .Ce documente îmi trebuie ca sa pot ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara .Ce documente îmi trebuie ca sa pot scoate titlu ...

Bună seara .Ce documente îmi trebuie ca sa pot scoate titlu de propietate al socrului meu decedat ,pentru a putea face succesiunea după dânsul ? Menționez ca suntem trei moștenitori ? Și de unde se poate scoate acest titlu de propietate al unui teren din mediul rural ? Mulțumesc anticipat .
Socrul dvs a avut titlu de proprietate și l-ati pierdut? Sau nu a avut niciodată?
Nu am stiut pina acum ca exista o propietate a so rului meu pe un teren ,si nu am avut niciodata in casa nici macar o copie dupa acest titlu de propietate