Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cumpăr chioșc pentru a-l amplasa în curte
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cumpăr chioșc pentru a-l amplasa în curte

BUNĂ ZIUA!VREAU SĂ CUMPĂR UN CHIOȘC PT. A-L AMPLSA ÎN CURTE,PT. DESCHIDEREA UNUI MIC MAGAZIN.CE AUTORIZAȚII ÎMI TREBUIESC?MULȚUMES
C!
george-neagu, moderator
Un proiect tehnic de amplasare, autorizatie de constructie de la primarie, avize de pe la firme de utilități (lumina, apa, gaze). Autorizatie de gunctionare de la primarie.
După amplasare va trebui sa urmați procedura de inregistrare a punctului de lucru al firmei la aceasta adresa a chioșcului la Registrul comerțului sa semnați aviz de racordare si contract intre firma și firma de electricitate și firma dumneavoastră. O sa va pună contor separat pentru chioșc.
Va mai trebuie autorizatie sanitar veterinara dacă e un comerț cu produse alimentare.
Toate cheltuielile de obtinere avize și autorizatii, achizitie chioșc, etc. sa la faceți cu factura pe firma pentru a putea deconta cheltuielile în contabilitate.
george-neagu, moderator