Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Situatie control la firma cu cod CAEN 6619
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Situatie control la firma cu cod CAEN 6619

In urma unui control de la AFP, inspectorii au stabilit la o SC cu cod unic 6619 - Activitati de intermediere financiara... - sa plateasca din urma impozit pe profit 16% , desi ea de la inceputuri era platitor de impozit micro.
Imi puteti spune unde scrie ca 6619 este cod asimilat pe activitati de consultanta, pentru ca nici din denumirea lui nu reiese asa ceva.
multumesc pentru raspunsuri. daca intalnesti insa si vreo referinta oficiala in acest sens, anunta-ma si pe mine. thanks.