Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Speta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Speta

X primeste imputernicire de la firma z pentru a incheia contract cu cosmote pe numele lui z, X incheie contractul iar dupa 3 luni z numai plateste abonamentul .cine raspunde ? X sau z?
Raspunde persoana titulara de contract.Contractul este legea partilor.
Poi contractul este pe numele si adresa firmei ! imputernicitul este trecut doar la rubrica imputenicit.