Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Problema înmatriculare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Problema înmatriculare masina

Buna ziua! Am cumpărat în luna septembrie al anului acesta un Passat. La cumpărarea mașinii mi s.a oferit fiscal + contract de vânzare-cumpărare. Mi.am trecut mașina la primărie, am făcut toate demersurile pentru înmatriculare și surpriza... La înmatriculare mi s.a spus că nu mă pot ajuta la înmatricularea mașinii fiindcă au primit "un semnal" din Bulgaria (așa mi s.a adresat domnul de la ghișeu) și că îmi vor trimite dosarul la serviciu investigații criminale. Am fost la poliție la serviciul rutier, mi s.a comunicat faptul că autovehiculul nu a fost furat și nici nu este sub sechestru.. de aduci nu am mai primit niciun răspuns.. sa fi fost oare implicată intr.un accident/furt? Mașina a fost adusa in tara in 2017, eu fiind al 4-lea proprietar, deci clar mașina a mai trecut prin 3 înmatriculări până să ajungă la mine.(proprietarii sunt scriși în cartea mașinii) Ce soluții ar exista? Sa dau in judecata proprietarul de la care am luat.o sau pe primul proprietar care a adus.o personal din Bulgaria? Mulțumesc mult!
Catalinnn2003, utilizator
Nu sunt vechii proprietari in culpa
Desfasurati demersuri oficiale la serviciul inmatriculari pentru urgentare comunicare documente
Va mulțumesc pentru răspuns! Deci dumneavoastră incercati sa-mi explicați că va trebuii in continuare sa le mai fac vizite celor de la înmatriculări?