Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... In ce masura afecteaza intrarea in spatiul aerian ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

In ce masura afecteaza intrarea in spatiul aerian Schengen din ...

In ce masura afecteaza intrarea in spatiul aerian Schengen din martie 2024, necesitatea procurii cand un minor este insotit doar de un parinte? Adica va mai fi necesara sau nu, daca nu va mai exista vama in aeroporturi?
Nu e procura. E declarație.
În ce măsură, vom vedea când vor intra în vigoare noi dispoziții legale în acest sens.