Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Fise ssm
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Fise ssm

Bună ziua!
Dacă schimb serviciul extern de SSM trebuie schimbate și fisele de instruire sau se pot completa în continuare?
Va mulțumesc!
Legal, instruirea periodica si instruirea la locul de munca se efectueaza de catre conducatorul locului de munca, nu de catre lucrator din cadrul SEPP.
Un lucrator din cadrul SEPP, nominalizat prin decizie intarna de catre angajator poate efectua instruirea introductiv generala, caz in care se emite si fisa individuala de instruire ssm.
SEPP poate intocmi materiale de instruire ssm, instructiuni proprii ssm, plan de prevenire si protectie, plan anual de instruire ssm. Pentru a fi utilizate in firma, aceste materiale se aproba de catre angajator.