Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donație suma de bani pentru achiziție locuința - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donație suma de bani pentru achiziție locuința - este ...

Buna ziua,donație suma de bani pentru achiziție locuința ,este legală donatia daca se face doar prin transfer bancar din contul mamei in contul meu?
Sau trebuie sa mergem si la notar?
Corect e sa se faca transferul in baza unui contract