avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, am 17 ani, sunt în plasament, peste 4 luni ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, am 17 ani, sunt în plasament, peste 4 luni fac 18 ani ...

Buna ziua, am 17 ani sunt în plasament peste 4 luni fac 18 ani și aș vrea să mă mut în chirie desigur am și loc de muncă stabil și apartament la A.N.L o săl primesc prin pile, și chestia este că m-am uitat prin lege și zice că de la 16 ani mă pot muta.
Ultima modificare: Marți, 2 Ianuarie 2024
Claudiu dimeny, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:58, 2 Ianuarie 2024
Si care e problema?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă un copil în plasament la 18 ani vrea sa plece de la asistent ... Ianis2025, Ianis2025, Dacă un copil în plasament la 18 ani vrea sa plece de la asistent și sa își continue studiile de la liceu ca este în clasa a 12-a poate sa ia bani și sa ... (vezi toată discuția)
Bună ziua,am 16 ani,în ianuarie fac 17 ani. sunt în plasament ... Anonimus02082023 Anonimus02082023 Bună ziua,am 16 ani,în ianuarie fac 17 ani. Sunt în plasament simplu,la asistent maternal,între mine și asistenții maternali,exista mereu ... (vezi toată discuția)
Angajare adrian11294 adrian11294 Salut. Am 17 ani si as dori sa ma angajez intr-o sala de jocuri de noroc si pariuri spotive. Stiu sa fiu un foarte bun casier, am invatat. Nu beau si nu fumez. ... (vezi toată discuția)