Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchirere apartament pe firma.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchirere apartament pe firma.

Buna ziua,

Doresc sa inchirez un apartament pe FIRMA pentru a locui in el (sunt administrator & asociat unic), il voi inchira de la o alta persoana juridica. Apartamentul este in alt judet decat sediul social al
firmei mele.

E posibil sa am vrio problema cu anaf-ul?
devpaul, utilizator
daca nu puteti justifica rostul prezentei dvs., ANAF va considera cheltuielile ca nedeductibile. de exemplu, deschiderea unui punct de lucru in localitatea unde inchiriati e un motiv credibil