Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un autoturism pe numele meu. Pot sa fac procura ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un autoturism pe numele meu. Pot sa fac procura notariala ...

Am un autoturism pe numele meu.
Pot sa fac procura notariala pentru vânzarea mașinii si reprezentare la fisc de către fica mea ca să nu mai fie necesara prezenta mea?

Mulțumesc!

da
Da. Dar dacă sunteți căsătorita și autoturismul a fost cumpărat în timpul căsătoriei, procura pentru vânzare trebuie făcută de ambii (dvs și soțul)
raluk0207, utilizator