Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,in urma unei hotărârii judecătorești, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,in urma unei hotărârii judecătorești, s-a stabilit ...

Bună ziua,in urma unei hotărârii judecătorești, s-a stabilit că un ante contract de vânzare cumpărare pentru o suprafață de teren este nul deoarece nu a îndeplinit mai multe cerințe, și din această cauză nu se poate face pronunțarea unei hotărâri care să țină loc de c/v. Întrebarea mea este , mai pot recupera suma de bani pe care am platit o la data de 20.07.2017?
Termenul de prescripție este de 3 ani, dar trebuie analizat dacă exista situații de natura sa întrerupă acest termen (de ex.daca a fost un proces între părți, dacă au fost notificări, alt cauza de întrerupere).