Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Aplicarea art 491 alin 1-3 din Legea 227 /2015
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Aplicarea art 491 alin 1-3 din Legea 227 /2015

Buna ziua, suntem in situatia aplicarii art 491 alin 1-3 din L 227/ 2015 cu modificarile si completarile ulterioare , stabilirea taxelor si impozitelor locale la cote maxime si indexate , intrucat HCL privind taxele si impozitele locale pentru anul 2024 nu a fost adoptata.Avand in vedere dispozitiile art.mai sus mentionat, este corect acordarea bonificatiei de 10% pentru plata cu anticioatie pana la data de 31.01.2024? Multumesc pentru raspuns.
george-neagu, moderator
Imi cer scuze , din neatentie am scris data gresit, pana la data de 31.03.2024.