Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SOS An cumpărat în anul 2007, din credit bancar, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SOS An cumpărat în anul 2007, din credit bancar, teren in valoare ...

SOS An cumpărat în anul 2007, din credit bancar, teren in valoare de 50.000 euro. Vânzarea cumpărarea s a efectuat prin avocat și nu prin notar, nu mai aveam banii pt taxa de timbru. Ulterior, cunoștință veche, vânzătorul a negat totul. Am rămas cu creditul de platit, fara apartamentul cu care am girat și fără teren. Ce pot sa fac in această situație, având în vedere că nu răspunde nici la telefon, sau o cale de recuperare?
Amalia dinu, utilizator
vanzare fara notar prin credit bancar? bizar.... poate ati facut un antecontract, insa legal vanzarea trebuie sa fie act autentic, plus intabulare.
adriandimitriu, utilizator