Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Am o problema cu asociația de locatari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Am o problema cu asociația de locatari privind întreținerea(am ...

Buna ziua,
Am o problema cu asociația de locatari privind întreținerea(am o restanță considerabila)dar am observat că apometrele nu le am citit de câțiva ani buni și exista diferente mari la apa caldă și apă rece.Imi poate spune cineva daca sumele care rezultă din diferențele de indici pot fi scăzute din întreținere(suma restanță)?și dacă da care ar fi legea sau articolul care specifica acest lucru.Va mulțumesc
Dumneavoastra nu ati declarat consumurile, dar asociatia de proprietari trebuie sa functioneze, da? Cum ? Probabil ca v-au repartizat costuri in pausal si efectiv acum, nimeni nu sa tina cont de indecsii dvs.
Mergeti la asociatie si va clarificati aceste probleme, vedeti ce regulamente s-au aplica in cazul dvs (cum se procedeaza cu proprietarii care nu prezinta indecsii 1-2 3 luni, 1-2-3 ani...
Dar dvs. ce parere aveti in legatura cu cele aratate?