avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Dacă sotul este cadru militar și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Dacă sotul este cadru militar și dorește sa ia ...

Bună ziua! Dacă sotul este cadru militar și dorește sa ia luna tatalui,are nevoie de adeverinta cum ca eu m.am întors la munca?(asa i s.a spus de la unitate). Menționez ca firma unde lucram s.a inchis înainte de a naște,deci nu ma întorc la servici.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:07, 11 Ianuarie 2024
Nu e obligatoriu sa duca un act ..daca doresc le poate duce o fotocopie a actului de incetare a c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizație copil doi ZANs ZANs Buna seara. Fetița mea împlinește 2 ani la începutul lui Noiembrie. Tata nu dorește sa-și ia luna tatălui. Eu sunt însărcinată in luna a 5-a. Trebuie ... (vezi toată discuția)
Buna ziua . sunt căsătorită,iar acum sunt însărcinată în ... AdaGabriela AdaGabriela Buna ziua . Sunt căsătorită,iar acum sunt însărcinată în 10 sapt ,sarcina cu tripleti. M.am întors împreună cu familia mea din Anglia acolo unde ... (vezi toată discuția)
Buna seara , soțul meu lucra la o companie de transport marfa ... mircea15032007 mircea15032007 Buna seara , soțul meu lucra la o companie de transport marfa cand sa intors din cursa ia spus că să ia ce are in masina deoarece a pierdut cursa pe ruta ... (vezi toată discuția)