Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara.Am vă rog o întrebare ptr un specialist ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara.Am vă rog o întrebare ptr un specialist in domeniul ...

Bună seara.Am vă rog o întrebare ptr un specialist in domeniul legislației muncii.In această după amiază în jurul orei 16.34-16.35 în cadrul emisiunii 100% de la postul Realitatea, moderată de d-l Laurentiu Botin , d-na Doina Barcari ,a afirmat că, coeficientul de corecție NU trebuie aplicat în cazul pensiilor de invaliditate,ci numai în cazul pensiilor ptr asigurări sociale de limită de vîrstă.CARE ESTE ADEVARUL??!!!. Mulțumesc
Este doar un punct de vedere ..cei mai in masura sa rasopunda sunt dei de la C.N.P.P. si/sau Ministerul Muncii.
Potrivit legislatiei in vigoare indicele de corectie se aplica si pensiilor de invalidtate daca deschiderea drepturilor la acestea s-a facut pe legea 263/2010.
Mulțumesc d-le Carp Mircea.