Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salutare tuturor . Niste vecini si-au tras canalizarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salutare tuturor . Niste vecini si-au tras canalizarea din casa ...

Salutare tuturor .
Niste vecini si-au tras canalizarea din casa in șanțul care trece prin fata casei mele ,șanțul nu are teava de canalizare , are rol de a aduna apa de pe drum atunci cand ploua , mirosul este greu in timpul verii si se scurge intr-un râu din apropiere .
Unde pot sa ii reclam mai exact , la ce institutie ?
Multumesc pentru eventualele răspunsuri .
Buna seara!
Ii puteti reclama la primarie in primul rand.Sunt obligati sa aiba fosa septica si autorizatia se obtine de la primarie.Nu se deverseaza canalizarea din case in rau.
Ii mai puteti reclama si la garda de mediu.
Reclamați neapărat și la Garda de Mediu.

Am inteles , stiti care ar fi pasii urmatori in cazul in care Garda de Mediu nu sanctioneaza conform procedurilor (fazorizare) ? Multumesc
Nu au cum să scape de Garda de Mediu, refuz să cred așa ceva, e foarte grav ce fac. Sigur că și primăria îi poate sancționa, dar ce povestiți dvs. afectează sănătatea publică și nu numai.
dvs reclamati-i, mai intai

Cristy_vvicol@yahoo.com a scris:

Am inteles , stiti care ar fi pasii urmatori in cazul in care Garda de Mediu nu sanctioneaza conform procedurilor (fazorizare) ? Multumesc
adriandimitriu, utilizator