Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vindere boxa - e necesar plan cadastral?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vindere boxa - e necesar plan cadastral?

Apartamentul cumparat de mine are o boxa la care este precizata doar suprafata. Nu exista alte informatii in contractul de vanzare decat suprafata si locul unde se afla - la subsol. Daca vreau sa instrainez boxa, trebuie sa fac o intabulare separata? Sa platesc, sa spunem o firma de cadastru care sa faca un plan asemanator celui pentru o locuinta? Multumesc
Da. Ca sa vindeti boxa va trebuie un extras CF, deci trebuie sa vorbiti cu un expert.
Multumesc